Ateliér architektov

Ateliér architektov, Dunajská 6, Bratislava, Slovakia
99 sqm
2021 – 2021

Photography : Welinna

Ateliér v polyfunkčnej budove na Dunajskej ulici v Bratislave vznikol na mieste pôvodných kancelárskych priestorov. Odstránenie všetkých sadrokartónových priečok otvorilo interiér prieniku denného svetla do celej hĺbky dispozície, až k rokovacej miestnosti a skrytej vstavanej kuchynke.

Návrh je koncipovaný so zámerom maximálne uľahčiť pohyb a komunikáciu. Zámerom bolo vytvoriť v klasickom kancelárskom priestore ateliérovú atmosféru v podobe dvoch pracovných ostrovov. Dôležitou výtvarnou a psychologickou súčasťou interiéru je zeleň. Zvolená zemitá (terakota) farebnosť koberca a kvetináčov podporuje prírodné prvky. Obdobná farebná kombinácia je použitá aj na fasádach neďalekých družstevných domov od architekta Emila Belluša, ktoré považujeme za výraznú identitu genia loci lokality.

Ateliér je vizuálne aj pocitovo prepojený s veľkou drevenou terasou doplnenou o rovnaké terakotové kvetináče. Nábytok na mieru využíva prírodné materiály. Stoly a skrine sú zhotovené z brezovej preglejky a kruhový stôl v celopresklenej zasadačke z čiernej matnej žuly. Akustické lamely pri vstupe a v rokovacej miestnosti prekrývajú existujúce vedenie vzduchotechniky.

Priestorové a farebné riešenie s jasnou kompozíciou zjednocuje východiskový nesúrodý pôdorysný tvar a vytvára útulné pracovné prostredie s vyjadrením identity architektonického ateliéru. Požiadavka na zelenú mobilitu si vyžiadala doplniť sprchový kút a konzoly na bicykle.

.